Warsztaty dla szkół – Światowy Dzień Wody

logo04Warsztaty szkolne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Obchody Światowego Dnia Wody
Przemyśl luty 2016 rok
*

 

Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że już po raz siódmy Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej z siedzibą w Krakowie i Zarząd Zlewni Sanu w Przemyślu zamierza, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego regionu, przeprowadzić warsztaty szkolne. Prowadzącymi warsztaty będą pracownicy RZGW, profesjonalnie zajmujący się problematyką zrównoważonego gospodarowania wodą. W warsztatach wzięło już udział około 4 000 uczniów.

   Zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji Warsztatów Szkolnych organizowanych przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i Zlewni Sanu w Przemyślu.

Podobnie jak w latach poprzednich warsztaty będą odbywały się w salach lekcyjnych na terenie szkół. Czas trwania warsztatów wyniesie dwie godziny lekcyjne. Warsztaty odbędą się na przełomie stycznia i lutego. Dokładna data i wszystkie szczegóły zostaną indywidualnie ustalone ze zgłaszającymi się nauczycielami. Udział w warsztatach będzie zależał od kolejności nadsyłanych zgłoszeń. Prosimy o wybór i podawanie tematów na zgłoszeniach.

Tematy warsztatów:

  1. Znaczenie wody w przyrodzie i życiu człowieka
  2. Zasoby wodne
  3. Znaczenie doliny rzecznej
  4. Degradacja wód
  5. Uzdatnianie wody
  6. Zanieczyszczanie wód i ich oczyszczanie

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń pocztą e-mail, listownie lub telefonicznie do 25 stycznia 2016 roku na adres:

Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach
37-700 Przemyśl
Skr. poczt. 471

Telefon 16 671 64 25,   e-mail: arboretum@poczta.onet.pl,        kontakt: Ewa Antoniewska

W zgłoszeniu prosimy o podanie adresu i telefonu szkoły, nazwiska nauczyciela i telefonu, tematu warsztatów, zgłoszonej klasy i liczbę uczniów.

*informację o obchodach Światowego Dnia Wody (konkursach i konferencji), które odbędą się 16 marca 2016r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu zostaną rozesłane.
Zapraszamy Państwa również na naszą stronę internetową www.bolestraszyce.com

RSS
Facebook
YouTube