Materia, czas, przestrzeń – plener i warsztaty mistrzowskie dla studentów z kierunków Sztuk Wizualnych

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. 
Dotacja ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Patronat Medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów.
Organizacja, koordynacja i realizacja zadania: dr hab. Narcyz Piórecki prof. UR, Dyrektor Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach, Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie.
Koordynator zadania: prof. dr hab. Marek Sak, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Prowadzący: prof. dr hab. Stefan Altakov Uniwersytet Sofijski im. św. Klemensa z Ochrydy w Sofii, prof. dr hab. Piotr Ciesielski Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. dr hab. Laura Dimitrova Uniwersytet Sofijski im. św. Klemensa z Ochrydy w Sofii, prof. dr hab. Živilė Jasutytė Akademia Sztuk Pięknych w Wilnie, dr hab. Piotr Szwiec prof. UAP Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Uczestnicy: Marina Aleksandrova Uniwersytet Sofijski im. św. Klemensa z Ochrydy w Sofii, Martynas Arlauskas Akademia Sztuk Pięknych w Wilnie, Veronika Dovhal Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie, Klaudia Pieniak Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Maria Pniewska, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Armine Sargsyan Akademia Sztuk Pięknych w Wilnie, Joanna Sichel Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Katarzyna Swistun Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Vira Svidruk Lwowska Narodowa Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie.
W ramach zadania na terenie Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach w dniach od 16 do 22 października 2022 r. zorganizowany został międzynarodowy plener i warsztaty dla studentów uczelni artystycznych z Polski: z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz z zagranicy: z Uniwersytetu Sofijskiego w Sofii (Bułgaria), Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie (Litwa) i Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie (Ukraina). Celem zadania jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie oferty kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej Arboretum i województwa podkarpackiego oraz podniesienie poziomu edukacji artystycznej studentów, rozszerzenie, wzbogacenie programów i działań edukacyjnych poprzez realizację zadań w naturze z użyciem materiałów proekologicznych i ekologicznych w bezpośrednim kontekście obiektów o dużym znaczeniu dla kultury narodowej. Zadanie zakłada realizację różnorodnych obiektów z zakresu dizajnu artystycznego, sztuki wizualnej i użytkowej. Wykonane obiekty zostały zaprezentowane zwiedzającym w przestrzeniach ogrodowych Arboretum.

 

fil

 

Katalog.pdf

RSS
Facebook
YouTube