Zaprzyjaźnij się z książką – spotkania autorskie w Arboretum w Bolestraszycach

logo Bolestraszyce logo_mkidn logo podkarpackie

„Zaprzyjaźnij się z książką – spotkania autorskie w Arboretum w Bolestraszycach”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Jak zachęcić do czytania w niebanalny sposób? Dobra literatura jest wszędzie, nie tylko w bibliotekach. Jednak najbardziej książka broni się w spotkaniu z czytelnikiem poprzez zachętę samego autora. W dobie informatyzacji telewizyjne programy internetowe pozwalają zainteresować w ciekawszy sposób do czytania. Wywiad z autorem na ekranie komputera czy smartfonu intryguje do zapoznania się z twórczością. Obecność ekipy tv na ulicach przy realizacji odcinka cyklu zawsze intryguje przechodnia.
W ramach zadania pn. Zaprzyjaźnij się z książką – spotkania autorskie w Arboretum w Bolestraszycach zrealizowane zostały przez TV Podkarpacką cztery odcinki audycji internetowych. Do udziału w projekcie zaproszone zostały osoby związane i współpracujące z Arboretum, zajmujące się zarówno działalnością naukową, jak też i pisarską. W projekcie udział wzięli:
• prof. dr hab. Jerzy Piórecki – biolog, założyciel i wieloletni dyrektor (1975–2001) Arboretum w Bolestraszycach, autor wielu publikacji z zakresu historii założeń ogrodowych, ochrony przyrody i ekologii.
• prof. dr hab. Jan Rylke – wykładowca, artysta malarz, performer, specjalista w dziedzinie sztuki ogrodowej.
• Magdalena Skubisz – wokalista, pisarka.
• Mateusz Pieniążek – doktor nauk humanistycznych, poeta i prozaik, pisarz dla dzieci i dorosłych.
Z autorami audycji przeprowadzone zostały wywiady o ich pracy, o działalności i pasji literackiej oraz odbyły się spotkania autorskie z czytelnikami.
Celem projektu pn. Zaprzyjaźnij się z książką – spotkania autorskie w Arboretum w Bolestraszycach jest promowanie czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodszych czytelników oraz osób, które nie są aktywnymi uczestnikami życia literackiego.

 

RSS
Facebook
YouTube