Wystawa „Obiekty użyteczne”

W dniach 9-11 listopada ogród czynny dla zwiedzających w godzinach 10:00 – 16:00. Zapraszamy do obejrzenia wystawy Stanisława Chmiela pn. „Obiekty użyteczne”.


„Kawałek drewna w formie patyka, pieńka, części kłody może być użyteczny. Kociubą pogrzebiemy w piecu, na rozdwojony patyk nadziejemy kiełbaskę przy ognisku, na pieńku przysiądziemy w chwili zadumy. Zadumy nad tym, jak piękne i niespodziewane formy może przyjąć ten kawałek drewna w naturze, a jak jeszcze bogatsze, kiedy to my zaczniemy go kształtować. Tym próbom kształtowania materii, która sama z siebie ma już wstępny kształt i strukturę, jest poświęcona ta wystawa…”

Stanisław Chmiel

Urodzony w Tarnowie w 1960 r. Również w Tarnowie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Edukację artystyczną kontynuował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie gdzie zdobył dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz w zakresie Projektowania Wystaw w pracowni prof. Leszka Wajdy. Od 1987 r. pracował w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie, gdzie w ramach prowadzonego przedmiotu przygotowywał młodzież w zakresie projektowania i wykonywania mebli unikatowych. Od 1999 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2012 r. pracuje w Zakładzie Wzornictwa Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Mebla. Regularnie bierze udział w wystawach i działaniach środowisk artystycznych. Jest też inicjatorem i współautorem cyklu wystaw realizowanych wraz z Muzeum Okręgowym w Tarnowie – „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Nagrodzony odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

RSS
Facebook
YouTube