Archiwum miesiąca: wrzesień 2016

Sprzedaż jabłoni i gruszy 2016

Żeleźniak

Sprzedaż drzewek jabłoni i gruszy rozpocznie się 18 października 2016 r. o godzinie 9:00 – uaktualnienie listy!

(więcej…)

Opublikowano:15 września 2016

Koncert – Żegnaj lato na rok

Plakat Żegnaj lato na rok

Opublikowano:8 września 2016

Wrześniowe wystawy w Arboretum

Arboretum w Bolestraszycach zaprasza we wrześniu  do zapoznania się z wystawami:

Tak jak w poprzednich miesiącach zapraszamy na wystawę „Świat gadów”

—————————————————

JANUSZ J. CYWICKI     „CRUSHED BLU”

Janusz Cywicki urodził się w Przemyślu. W latach 1972–76 studiował na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu m.in. w pracowni malarstwa prof. Zdzisława Kępińskiego, a następnie Tadeusza Brzozowskiego, pracowni litografii prof. Lucjana Mianowskiego i pracowni wiedzy o działaniach i strukturach wizualnych prof. Antoniego Zydronia, gdzie realizował własny program studiów. Dyplom z wyróżnieniem w 1976 r. Stypendysta Rządu Królestwa Belgii w HISK /Hoger Instituut voor Schone Kunsten/ Koninklijke Academie voor Schone Kunsten /Antwerpia. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, Wojewody Przemyskiego i Prezydenta Miasta Przemyśla. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki i European Artists e.V. (EAA) w Niemczech. W dorobku 65 wystaw i pokazów indywidualnych w Polsce, Belgii, Rumunii, Niemczech, Rosji, Słowacji i na Węgrzech. Udział w ponad 350 wystawach zbiorowych, w tym w międzynarodowych biennale i triennale grafiki i rysunku: Kraków, Katowice, Wrocław, Toruń, Rzeszów, Toronto, Kanagawa, Gyor, Ivano-Frankovsk, Ljubljana, Tuzla, Maastricht, Bitola, Bhopal, Tallin, Eivissa, Taiwan, Sapporo, Cleveland, Kair, Oldenburg, Norymberga, Rio de Janeiro, Sarajewo, Wiedeń, Douro. Od 1976 r. otrzymał 40 nagród i wyróżnień. Laureat m.in.: Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków ’97; 1 Międzynarodowego Biennale Pasteli Nowy Sącz 2002; Nagrody Fundacji im. M. Molnara w Vaja na Węgrzech w 2001 r.; Nagrody Sztuki miasta Bautzen w Niemczech w 1998 r. Prace w zbiorach wielu galeriach, muzeach, biurach wystaw artystycznych i osób prywatnych w Polsce i zagranicą.


KRZYSZTOF DADAK    „ALBUM Z KONCERTU ” – wystawa emalii artystycznej

Krzysztof Dadak urodził się w Oświęcimiu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w latach 1984–1989. Dyplom uzyskał w 1989 r. na Wy-dziale Grafiki w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego oraz w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. W latach 1988–1994 pracował na macierzystej uczelni na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Jacka Bigoszewskiego. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Malarstwa Instytutu Sztuki, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Od 2008 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Sztuki ds. Kształcenia i Spraw Studenckich. W 2013 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Artystycznym UŚ w Katowicach. Jest członkiem ZPAP od 2001 r. Dotychczasowy dorobek artystyczny w zakresie malarstwa, emalii artystycznej i rysunku koncentruje wokół zagadnień związanych z przestrzenią, czasem, światłem i strukturą wewnętrzną obrazu. Można wyróżnić w nim kilka wątków tematycznych, m.in.: Stół Jacka B., Impresje muzyczne, Wobec wielu rzeczywistości, Pejzaże symultaniczne, Żywioły, Struktury geometryczne, Koncert. Najnowszy obecnie realizowany cykl prac pt. „Koncert” to osobista interpretacja asocjacji muzycznych, transponowanych na znaki malarskie, które konstruują obraz. Prace prezentował na dwudziestu trzech wystawach indywidualnych i ponad stu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych.
Doświadczenia wynikające z pracy pedagogicznej na uczelni wykorzystuje w działalności edukacyjnej, społecznej i popularyzatorskiej. Poza pracą na uczelni współpracuje z Zespołem Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, prowadzi również warsztaty plastyczne dla młodzieży i twórców nieprofesjonalnych. Prace w zbiorach: Muzeum Bielska-Białej, Zamek Sułkowskich Dům umění, Frýdlant nad Ostravicí. (Czechy), Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega – zbiory sztuki współczesnej w Dzikowie, Museum of Ukrainian painting VS Museum of Enamel Art in Dnipropetrovsk (Ukraina). Laureat licznych nagród m.in. Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Opublikowano:2 września 2016

RSS
Facebook
YouTube